Android Tools

Mirror.js – tak powinien działać podgląd w Android Studio

Tworzenie bogatych graficznie aplikacji na Androida oznacza dużo czasu spędzonego w plikach XML. Zasoby typu layout, drawable, color, animation najczęściej sprawdza się poprzez zbudowanie aplikacji i uruchomienie jej, co jednak oznacza duży nakład czasowy, po każdej, najmniejszej nawet zmianie.

Spore postępy poczynił zespół odpowiedzialny za narzędzia deweloperskie, ale nadal podgląd oferowany przez np. Android Studio jest niedokładny i statyczny. Pojawiła się jednak nowa nadzieja.

Mirror to płatny plugin, którego używam codziennie i dzięki temu oszczędzam sporo czasu przy testowaniu małych zmian w plikach XML odpowiedzialnych za wygląd aplikacji.

Ostatnio jednak pojawiło się coś nowego. Mirror.js to eksperymentalne rozszerzenie do Mirror, które pozwala także testować dynamikę aplikacji, bez konieczności kompilacji całej aplikacji. Dzięki temu w kilka sekund można przetestować animację lub przejście pomiędzy ekranami.

Zobaczcie filmik i przetestujcie korzystając z bezpłatnego triala. Dzięki uprzejmości Jimu Labs (twórców Mirror/Mirror.js), każdy kto wypełni ankietę: http://bit.ly/mirror-90-day-trial, będzie mógł testować plugin przez 90 dni.