Android Course Development Tips Materiały Android

Te amerykańskie uniwersytety nauczą Cię Androida. Za darmo!

Podawałem już wiele źródeł, gdzie można podszkolić się z Androida. W internecie pełno jest tutoriali i kursów na ten temat. Większość tych lepszych jest płatna, choć zdarzają się chlubne wyjątki.
W zeszłym roku natrafiłem na kompletny kurs Androida na platformie Coursera, który na pierwszy rzut oka był płatny $49. Gdy wczytałem się w warunki, okazało się, że płaci się tylko w przypadku wybrania “Signature Track”, która kończy się egzaminem i certyfikatem. Miałem więc przyjemność przetestować darmową wersję i szczerze mogę ją polecić.
Już za kilka dni zacznie się kolejna edycja. Zobaczmy co tym razem przygotowali wykładowcy z amerykańskich uczelni.

“Mobile Cloud Computing with Android” to nazwa specjalizacji utworzonej na platformie Coursera przez trzy uniwersystety z USA: University of Maryland, College Park & Vanderbilt University.

Zawarotość kursu

W ramach specjalizacji otrzymujemy dostęp do sześciu przedmiotów, uruchamianych jeden po drugim:

Course 1
Programming Mobile Applications for Android Handheld Systems: Part 1

Course 2
Programming Mobile Applications for Android Handheld Systems: Part 2

Course 3
Programming Mobile Services for Android Handheld Systems: Concurrency

Course 4
Programming Mobile Services for Android Handheld Systems: Communication

Course 5
Programming Cloud Services for Android Handheld Systems: Spring

Course 6
Programming Cloud Services for Android Handheld Systems: Security

Poza przekrojowym podejściem do Androida, omawiane są też podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem części serwerowej (backend) w technologi Java EE. Absolwenci posiądą więc kompletną wiedzę pozwalającą, nie tylko na tworzenie aplikacji, ale wręcz całych rozwiązań mobilnych.

Całość trwa od 7 stycznia 2015 i kończy się projektem podsumowującym w sierpniu. Jest to szansa, aby w pół roku naprawdę zagłębić się w Androida.

 • karolina

  Zapisałam się na kurs Androida na Coursera i zastanawiam się czy warto byłoby zapłacić (dość sporo w sumie za 6 kursów) i dostać certyfikaty. Jak takie certyfikaty postrzegane byłyby przez pracodawców? Czy może iść po prostu darmową ścieżką i zdobywać wiedzę i to też jakoś zaprocentuje na przyszłość?

  • Sylwester Madej

   Z mojego doświadczenia jako pracodawcy wynika, że sam certyfikat nie jest kluczowy. Fakt ukończenia takiego kursu jest wystarczający, o ile faktycznie wyniosło się z niego wiedzę.
   Jeśli kogoś stać, to na pewno nie jest to zły pomysł, a dla niektórych fakt wniesienia opłaty motywuje bardziej do ukończenia.